.....
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nikt nie wie jak się nazywa ten utwór, ani kto go stworzył
od dawna chciałem wam przedstawić ten kawałek i długo się zbierałem, żeby napisać ten post. mam nadzieję, że będzie zrozumiały kiedy skończę go pisać.

To właśnie ten kawałek. Brzmi jakby znajomo, ale nie wiadomo skąd w ogóle się wziął i kto go stworzył.

Utwór pierwszy raz pojawił się w internecie w 2007 roku, na forum spiritofradio.ca - użytkownik udostępnił tam fragment trwający nieco ponad minutę z informacją, że to nagranie z niemieckiego radia, gdzieś z przedziału 1982-1984 roku i szuka kto jest wykonawcą. Ten post zapoczątkował trwające do dziś poszukiwania informacji, które w zeszłym roku ruszyły z kopyta - tak dokopano się do pełnej wersji utworu i pojawiały się kolejne tropy. Istotne dla poszukiwań było ustalenie źródła nagrania - w to miejsce obstawiana jest audycja "Musik fur junge Leute" z niemieckiego radia NDR 1, którą prowadził Paul Baskerville. Tu najczęściej puszczane były nowe utwory debiutantów i zupełnie nieznanych artystów, ale prezenter zapytany o nagranie nie był w stanie go rozpoznać. Centrum poszukiwań skupia się aktualnie na reddicie r/TheMysteriousSong, ostatnio tam odnalazł się użytkownik, który jako pierwszy udostępnił utwór w internecie. 

Do dziś nie odnaleziono tytułu utworu, ani informacji o tym kto go wykonywał.

Jeśli coś w temacie się ruszy, dam wam znać.
Odpowiedz
Noi ruszyło się coś w temacie czy nadal nic nie wiadomo. Skoro nic nie piszesz to pewnie nic nie drgnęło.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości