.....
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polish Singles Chart
Hej!
Pozwolę sobie wykorzystać tematykę forum aby zrobić małą autoreklamę swojego pozaforumowego projektu.

Słowem wstępu... już od dzieciństwa na bieżąco śledzę zagraniczne listy przebojów, od Billboardu przez UK Charts, Sverigetopplistan, listy francuskie, włoskie, australijskie i wiele wiele innych. I od dawna trochę smucił mnie fakt, że Polacy takowej nie posiadają. Jakieś trzy lat temu postanowiłem to zmienić i stworzyć własną listę, mającą być czymś na kształt polskiego Billboardu. Niestety, na skutek braku wielu danych skazany byłem na długie poszukiwania i prowadzenie własnych wyliczeń, a dodatkowo YouTube notorycznie ściągał ze swojego serwisu wideoprezentacje moich notowań z powodu roszczeń autorskich. Po kilku tygodniach na skutek braku czasu odpuściłem i dałem sobie z tym spokój.
Mniej więcej po roku wróciłem do projektu, praca była dla mnie znacznie łatwiejsza dzięki temu, że wiele serwisów streamingowych zaczęło regularnie publikować swoje statystyki dla każdego kraju, co bardzo mi pomogło w uzyskaniu odpowiednich składowych. Przeliczałem wszystkie dane na bieżąco przez ostatnie dwa lata, ciągle ulepszając formuły i proporcje składowych tak aby uzyskać w miarę stabilne i bliskie zagranicznym listom notowania. Dodatkowo kwarantanna dała mi trochę więcej wolnego czasu, który spożytkowałem na zakupienie odpowiedniego programu do obróbki wideo i reaktywowanie mojego kanału na Tubie.

Tak więc do rzeczy... Polish Singles Chart to cotygodniowe notowania aktualnych stu największych muzycznych przebojów w naszym kraju. Zestawienia oczywiście są nieoficjalne, a prezentowane pozycje raczej przybliżone niż superdokładne. Niemniej jednak, bazując na oficjalnych danych od ZPAVu oraz najpopularniejszych serwisów streamingowych jestem w stanie zaprezentować całkiem (w mojej opinii) wiarygodne zestawienie, które (jak mi się wydaje) w dość dokładny sposób przybliża aktualne trendy w naszym kraju.

Jako że nasze forum w zasadzie obraca się tematycznie wokół muzyki i list przebojów to pomyślałem, że kogoś z was taka tematyka mogłaby zaciekawić, więc wrzucam najnowszy filmik z zeszłotygodniowym notowaniem. Termin pojawiania się nowych jest zbliżony do billboardowych - w poniedziałki pierwsza dziesiątka, we wtorki lub środy całe notowanie. W przyszłości planuję również dedykowane playlisty na Spotify oraz jakieś zestawienia podsumowujące ostatnie dwa lata.

Tak więc... z góry dzięki jeśli ktoś z Was zainteresuje się projektem i będzie go śledził na bieżąco. W stworzenie każdego notowania wkładam kilka godzin pracy i bardzo mnie cieszy każda pozytywna opinia i konstruktywna krytyka dotycząca tego co można by poprawić.

I przepraszam jeśli umieściłem wątek w złym dziale, ale przekopałem całe forum i nie znalazłem żadnego odpowiedniejszego miejsca  Tongue
Odpowiedz
Super sprawa.
Nie ma takiej listy w Polsce, więc na pewno będę oglądał i śledził.

Wielki szacun za profesjonalizm - bardzo dobrze się to ogląda i słucha!

WOW
Odpowiedz
Ostatnio nawet pisałem, że brakuje mi takiego polskiego zestawienia, noi proszę! Świetne, według mnie to wpadłeś na bardzo dobry pomysł i fajnie, że nie poddałeś się i nadal przygotowujesz te filmy.
Będę zaglądał regularnie i lecę dać suba na yt! Big Grin
Sanah z "Szampanem" nadal pięknie się trzyma, a i bardzo podoba mi się debiut w top10 tytułowego singla. Widać że jest teraz na fali.
Odpowiedz
Świetna robota Gaspardzie Smile Teraz wiadomo, czego niestety najwięcej słucha ludzi w naszym kraju, ale są kawałki, które oczywiście lubię. Spodobał mi się filmik, no i dałem łapkę w górę oraz zasubskrybowałem Twój kanał. Z przyjemnością będę oglądał kolejne zestawienia Smile

Wątek jest w dobrym dziale Smile
Odpowiedz
no też chciałem to zaznaczyć, że jednak za dużo u nas tego hip-hopu.
ale streamy robią swoje.
Odpowiedz
Też uważam, że za dużo hip-hopu, ale numer jeden akurat bardzo mi się podoba Smile
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości