....
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowe TOP50
Hej wszystkim!
Kilka dni temu na shoutboxie zaproponowałem utworzenie czegoś na kształt Forumowej Listy Przebojów, czyli, najogólniej mówiąc, zsumowanych wyników wszystkich prywatnych list na forum. Pomysł spotkał się zarówno z pozytywnym, jak i negatywnym odbiorem, więc postanowiłem założyć ten wątek i pozwolić każdemu się wypowiedzieć. 

WSTĘPNE ZASADY:
  1. W podsumowaniu uwzględniam 50 najwyżej notowanych utworów na każdej prywatnej liście, znajdującej się na forum z danego tygodnia. Przykładowo: podsumowanie z datą 07.01 (niedziela) zawiera wszystkie notowania z dni (01-07.01 -> poniedziałek-niedziela). W przypadku list codziennych - biorę pod uwagę zsumowane wyniki wszystkich notowań wrzuconych w tym tygodniu. W przypadku list publikowanych raz na 2 tygodnie lub raz na miesiąc - to samo notowanie liczone jest kilka razy, aż do czasu pojawienia się nowego.
  2. Utwór znajdujący się na pierwszym miejscu danej listy otrzymuje 50 pkt, na miejscu drugim - 49 i tak dalej aż do miejsca 50 (1 pkt). W przypadku np. Top20 - utwory otrzymują punktację z zakresu 50-31 pkt. 
  3. W przypadku dwóch utworów z taką samą sumą punktów - wyższą pozycję otrzymuje ten znajdujący się na większej liczbie list. W przypadku znajdowania się na takiej samej ilości list - o wyższej pozycji decyduje wyższe miejsce na którejś z nich. Jeśli sprawa dalej jest nierozstrzygnięta - wyższą pozycję zdobywa utwór o mniejszej liczbie tygodni.
  4. Podsumowanie będzie publikowane dopiero wtedy, gdy wszyscy forumowicze opublikują swoje notowania z danego tygodnia. W przypadku opóźnień - będę starał się komunikować przez PW
To tyle z części oficjalnej. Jeżeli pojawią się jakieś pytania, wątpliwości czy chęć dodania kolejnego punktu to piszcie śmiało.
Opracowywaniem i publikowaniem Forumowego Top50 mam zamiar zająć się osobiście, ale bardzo chętnie przyjmę każdą ofertę pomocy, która niewątpliwie by się przydała. Oprócz tego, byłbym bardzo wdzięczny, gdyby osoby publikujące codzienne notowania mogły podzielić się ze mną podsumowaniami tygodniowymi, jeśli oczywiście takowe prowadzą. Zaoszczędziłbym na tym sporo czasu, który poświęciłem na zliczaniu wszystkich codziennych notowań.

Dajcie znać czy chcielibyście ujrzeć takową listę na forum. Jeśli nie pojawią się głosy sprzeciwu, pierwsze notowanie chciałbym opublikować dzisiaj wieczorem lub jutro.
Odpowiedz
Hm... myślałem, ze takowe podsumowanie będzie wyglądało zgoła inaczej...  Confused
Ale chętnie zobaczę owe notowanie  Cool

W niektórych pudełkach nic nie ma, ale zawsze można coś do nich wsadzić i nie będą puste!

Odpowiedz
(01-21-2018, 15:40:28)soberTOMek napisał(a): Hm... myślałem, ze takowe podsumowanie będzie wyglądało zgoła inaczej...

A zapytam z ciekawości - jak sobie je wyobrażałeś? 
Jestem otwarty na wszelkie propozycje jeśli chodzi o zmiany  Smile
Odpowiedz
Ja myślałem, że to będzie cos w stylu, że z codziennych list brać np sobotnie notowanie a reszta to z tygodniowych. Wink
Odpowiedz
Moje oczekiwania względem listy były takie same jak Maćka Smile

W niektórych pudełkach nic nie ma, ale zawsze można coś do nich wsadzić i nie będą puste!

Odpowiedz
(01-21-2018, 15:33:38)Gaspard napisał(a): Dajcie znać czy chcielibyście ujrzeć takową listę na forum.
Moją odpowiedź niektórzy znają. Jeżeli ktoś nie wie, to jestem na nie. Po pierwsze, są już dwie forumowe listy i tyle wystarczy. Po drugie, wiem, że jest strasznie męczące te liczenie. Po co się przemęczać? Dla mnie bez sensu taka lista.
Moje zaplanowane audycje w Radiu Musictop:
Czwartek (12.12.19) od godz. 18:00 - RETRO 20 | Notowanie (110),
Piątek (13.12.19) od godz. 18:00 - Dance Classics Charts - Notowanie nr 113 (13.12.19).
Odpowiedz
Według mnie lista byłaby wizytówką forum tak jak np. na Mycharts. Jeżeli Gaspard ma chęci żeby się tym zajmować to super, ja jestem na tak.
Odpowiedz
Kacper skoro chce to robic to dlaczego miało być to dla niego męczące ? Wink
Odpowiedz
Fakt, to jest męczące, ale daje mi dużo satysfakcji. Byłoby dużo mniej męczące, gdybym otrzymał niewielką pomoc ze strony osób z codziennymi listami, ale nic na siłę, jestem w stanie zająć się tym wszystkim sam
Odpowiedz
Gaspard jeżeli chodzi o robienie podsumowań tygodnia z codziennych list,to na razie nie będę robił,bo byłby bajzel u mnie i braaaaak czasu by to spowodowało.Na razie skupiam się na klasyfikacji miesiąca,czyli liczę punkty z pierwszej trójki notowania i już.Jeżeli chodzi o zmiany to:

- jeśli chodzi o codzienne notowania,to liczyć sobotnie/niedzielne notowania.Wtedy byłoby lepiej
- Raczej bym dał Top 40 niż 50,bo większość forumowych list jest w formacie CHR.
Odpowiedz