....
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Best of 2017
Jak to mówią, grudzień miesiącem podsumowań. Ja też postanowiłem przyjrzeć się dokładniej temu, czego w tym roku słuchałem. Na podstawie moich muzycznych doświadczeń zdecydowałem się opublikować dwa zestawienia:
  • Hot100 Songs of 2017: sto najlepszych utworów według mojego upodobania (opublikowane: 31 grudzień 2017
  • Top100 Songs of 2017: sto najlepszych utworów według wyników na tegorocznej liście (opublikowane: pierwsze tygodnie 2018
Zaczynamy od pierwszego notowania i podania listy nominowanych utworów:

Odpowiedz
Ciekawy zestaw. Czekam z niecierpliwością na wyniki.
Odpowiedz
No dobrze ... zaczynamy? Na pierwszy ogień ostatnia dwudziestka.

Giorgio Moroder - Good for Me (ft. Karen Harding)

[Obrazek: gjo1rml.jpg]

Moroder po raz kolejny udowadnia, że wiek w muzyce nie ma znaczenia i jeżeli masz pomysł i chęci - liczba przeżytych wiosen nie gra żadnej roli. Pomimo, że "Good for Me" nie brzmi tak dobrze jak zawarte na poprzednim albumie kolaboracje z Sią i Britney Spears, i tak jest czymś świeżym na rynku muzycznym a.d. 2017

Becky G - Mayores (ft. Bad Bunny)

[Obrazek: WjS9y4B.jpg]

Umówmy się, muzyka latynoska ostatnich lat z wszechobecnym reggeatonem nie należy do najbardziej interesujących i najoryginalniejszych. Od czasu do czasu zdarzy się jednak coś, co trzyma pewien poziom. Takim "cosiem" jest jedna z nowszych kompozycji autorstwa Rebbeci Gomez, szerzej znanej jako Becky G. Pomimo swojej banalności wpada w ucho i zasłużyła, żeby pojawić się w tym zestawieniu, chociażby w ogonku.

Capital Cities - Vowels

[Obrazek: EPC2B80.jpg]

Ktoś pamięta "Safe and Sound", czyli jeden z większych przebojów roku 2013? Jeżeli tak to pewnie zaciekawi go najnowsza kompozycja panów z Capital Cities, czyli utwór o ... samogłoskach. Prześmiewczy tekst, ciekawy instrumental, nic tylko słuchać

LP - Other People

[Obrazek: s5vBeTi.jpg]

Laura Pergolizzi to jedna z tych wokalistek, która jest rozpoznawalna nie z powodu swojego wyglądu czy repertuaru, a z powodu głosu. Jedno jest pewne - osoba, która usłyszała go raz, zapamięta go do końca życia. Po "Lost on You", które okazało się olbrzymim przebojem w naszym kraju, Laura zaserwowała nam nieco mniej dramatyczne "Other People", w którym tylko udowadnia jak różnorodny posiada repertuar

Imagine Dragons - Believer

[Obrazek: S77ipEZ.jpg]

Jako wierny fan Smoków, musiałem umieścić tutaj ten kawałek, chociaż dalej uważam, że jest jednym ze słabszych w ich karierze. Pomimo tego, bardzo podoba mi się estetyczny teledysk, tekst i przekaz. Gdyby tylko zamiast elektroniki było trochę więcej żywych instrumentów ...

Lanberry - Ostatni Most

[Obrazek: hrdKILF.jpg]

Obok Natalii Nykiel, Lanberry jest jedną z najbardziej obiecujących postaci na polskiej popowej scenie muzycznej. Jej debiutancki album (wraz z reedycją) stoi na bardzo wysokim poziomie i Gosia wydając nowy singiel, niestety, obniżyła formę, ale liczę, że drugi album przyniesie nam coś niespodziewanego

Lady Gaga - A-YO

[Obrazek: zEB9Up8.jpg]

Nowy album Lady Gagi jest czymś, czego nikt się nie spodziewał. Niestety z powodu małej przebojowości okazał się flopem, tak jak wydany trzy lata wcześniej "Artpop". Sama Gaga chyba sama to zauważyła, bo po wydaniu dwóch singli dała sobie spokój, ignorując taką perełkę jaką jest drapieżne, utrzymane w klimacie country, "A-YO".

Alma - Requiem

[Obrazek: zPOxkAY.jpg]

Tegoroczna Eurowizja, pod względem muzycznym była bardzo interesująca, zróżnicowana gatunkowo i przyniosła nam sporo przebojowych kawałków. Jednym z nich jest śliczne "Requiem" wyśpiewane w jednym z moich dwóch ulubionych języków przez równie śliczną wokalistkę (jedna z najładniejszych wokalistek jakie widziałem <3)

Celine Dion - L'etoile

[Obrazek: dUxVMLi.jpg]

Pozostajemy przy nadsekwańskich przebojach, tym razem wyśpiewanych przez prawdziwą divę muzyki francuskiej. Wydany rok temu album "Encore un Soir" przyniósł nam wiele poruszających ballad, ale również pozytywne utwory, przy których aż ciężko się nie uśmiechnąć. Oto jeden z nich, czyli piosenka o gwiazdce 

Michael Buble - I Believe in You

[Obrazek: nZLujq3.jpg]

Jak pewnie wszyscy wiedzą - wokaliści płci męskiej zazwyczaj nie osiągają większych sukcesów u mnie na liście. Tutaj jeden z wyjątków, czyli posiadacz jednego z najlepszych głosów szołbiznesie - Michael Buble z pięknym utworem i pięknym teledyskiem. Kawałek dosyć szybko mi się znudził, ale dalej przywołuje miłe wspomnienia, czego efektem jest pojawienie się w tym zestawieniu.
Odpowiedz

Ania Wyszkoni - Zanim to Powiem

[Obrazek: ydCQ0Ad.jpg]

Z Anią mam taki problem, że prawie wszystko co wyda jest nudne i przewidywalne. Tym kawałkiem była liderka Łez, przekonała mnie do siebie i pokazała, ze ma jeszcze coś do powiedzenia i potrafi nagrać prawdziwy przebój. Oby tak dalej, Aniu!

Echosmith - Goodbye

[Obrazek: VWZNdq6.jpg]

Ktoś pamięta "Cool Kids"? Jeśli tak - jest duża szansa, że spodoba mu się dawka nowej muzyki od grupy Echosmith. Jednym z najmocniejszych punktów nowego wydawnictwa jest właśnie ten kawałek z intrygującym refrenem, który szybko wpada w ucho i nie chce wyjść

Sabrina Carpenter - Thumbs

[Obrazek: ks7ZTON.jpg]

Powiem tak, od młodych, początkujących artystów nie wymagam arcydzieł literackich. Lepiej, żeby zaśpiewali coś szczerze, od serca, niż bawili się w wymyślanie niestworzonych tekstów, z którymi nie mogą się utożsamić. Dlatego właśnie dużym zaskoczeniem okazał się dla mnie utwór zaledwie osiemnastoletniej Sabriny Carpenter, który (zarówno tekstowo, jak i muzycznie) bije na głowę kompozycje niejednego starego wyjadacza.

Ed Sheeran - Castle on the Hill

[Obrazek: lf90Cnj.jpg]

Powrót Eda był chyba pierwszym ważnym wydarzeniem na światowym rynku muzycznym i jednym z istotniejszych w tym roku. Jednak, gdy cały świat zasłuchiwał się w "Shape of You", ja wolałem mniej przebojowe, ale zdecydowanie bardziej personalne "Castle on the Hill". Utwór trochę mi się przejadł, ale dalej miło mi się go słucha.

Lorde - Green Light

[Obrazek: OCIUI1g.jpg]

Fanem Lorde nie jestem, ale muszę przyznać, że wydany przez nią album to prawdziwa perełka i uczta dla uszu. Ze wszystkich nowych kompozycji zdecydowanie wyróżnia się pierwszy singiel, czyli chyba najbardziej przebojowy utwór wydany przez zdolną Nowozelandkę. Na pewno będę miło wspominać

Anne-Marie - Ciao Adios

[Obrazek: dZBQI1q.jpg]

Po ogromnym sukcesie "Rockabye" Anne-Marie, postanowiła zająć się pracą nad swoim debiutanckim albumem i zaprezentowała światu wysoce przebojowy kawałek, w którym rozlicza się ze swoim byłym. Nie jest to może szczyt oryginalności, ale słucha się bardzo przyjemnie.

Tove Lo - Disco Tits

[Obrazek: lDMxw2q.jpg]

Podczas gdy inni artyści tworzą jak najgrzeczniejsze teksty by dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, Tove Lo po raz kolejny olewa wszystkie normy i jak gdyby nigdy nic śpiewa o disco-cyckach. Możecie być oburzeni, ale gwarantuję, że po kilku przesłuchaniach sami będziecie nucić "asehajjusehajjuluksołpriti" 

Imagine Dragons - Thunder

[Obrazek: N8iVrPl.jpg]

Podobnie jak w przypadku pierwszego singla, nie jest to szczytowa forma Imagine Dragons i jestem trochę zawiedziony tym singlem, ale trzeba przyznać, że co jak co, ale porządnie chodzi po głowie i, tak jak w przypadku "Believer", również posiada bardzo motywujący tekst

Ed Sheeran - Perfect

[Obrazek: nQj1xsB.jpg]

Sheeran nie ma w tym roku szczęścia u mnie i znowu ląduje w końcowej części zestawienia. Podobnie jak w przypadku "Castle", tutaj tak samo nudzi się dosyć szybko. Chociaż duet z Andreą bardzo na plus 

Britney Spears - Slumber Party (ft. Tinashe)

[Obrazek: BbZzWAR.jpg]

Jeden z przyjemniejszych momentów nowego wydawnictwa Brygidy. Dodatkowo dostąpił zaszczytu bycia singlem i otrzymania całkiem niezłego teledysku. Na listach przebojów jednak mocno flopnął i ostatecznie pogrzebał szansę na dalszą promocję "Glory". Serio, Britney? Dwa single?
Odpowiedz
100. Bardzo dobry numer, u mnie też w podsumowaniu.
99. Słabizna, u mnie na liście najgorszych.
98. Refren genialny Big Grin
97. Takie sobie, "Lost On You" było świetne, natomiast następne jej utwory były nudne, chociaż ten był na liście.
96. U mnie bardzo wysoko.
95. Mnie się ten utwór znudził, ale w sumie to OK.
94. Nawet ciekawa ta Gaga Smile
93. Nie ma w podsumowaniu, ale się podoba.
92. Nie zachwyca, a kiedyś miała bardzo dobre piosenki.
91. Średniak i to chyba z 2016.
90. Ten numer jest słaby. "Nie chcę cię obchodzić" było całkiem niezłe, a to może nie jest fatalne, ale po prostu słabe.
89. Lubiłem "Cool Kids" i lubię nadal, ale to jest takie średnie.
88. Niezbyt przekonywujące.
87. Bardzo dobry utwór od Eda, szkoda tylko, że trochę niedoceniony.
86. Zdecydowanie świetna piosenka, chyba nawet lepsza od "Royals".
85. Może być.
84. Spoko.
83. Ciekawy refren, ale tu jest tendencja zniżkowa trochę.
82. No racja, nudne się to już staje.
81. Nie jest takie najgorsze.
Odpowiedz
Na plus Tove Lo, Lady Gaga i Lorde, ale wszystkie zdecydowanie za nisko jak dla mnie. Z tej dwudziestki nie lubię tylko LP, ze czterech kawałków nie znam, a reszta jest w miarę ok, więc podsumowując jest całkiem okej Big Grin
Odpowiedz
Czekam na więcej, bo propozycje naprawde ciekawe Big Grin
Szkoda Disco Tits, jedna z moich ulubionych piosenek Big Grin
Odpowiedz
Bardzo fajna forma przedstawienia utwórów w podsumowaniu, miło się to czyta. Na początek zauważyłem dużo komercyjnych kawałków i myślę, że miejsca ich są adekwatne, choć niektóre z nich bardziej cenię. Czekamy na kolejne karty w Twojej talii Smile
CHR HD TOP 30 - Teraz, co tydzień w sobotę.
Odpowiedz
Imagine Dragons i dwukrotnie Ed Sheeran zdecydowanie za nisko. Czekam na ciąg dalszy...
Odpowiedz
(12-26-2017, 23:18:45)Kuba1201 napisał(a): 99. Słabizna, u mnie na liście najgorszych.
98. Refren genialny 
97. Takie sobie, "Lost On You" było świetne, natomiast następne jej utwory były nudne, chociaż ten był na liście.
91. Średniak i to chyba z 2016.
99: W sumie sam się dziwię, że mi się podoba. Ale jest w ogonku, więc nie zrobił jakiejś zawrotnej kariery
98: Bardzo łatwy do nauczenia się xD
97: Żadnego z jej utworów nie nazwałbym nudnym - chociażby ze względu na głos Laury. Co najwyżej słabe, jak np. "When We're High"

(12-27-2017, 00:28:17)Radosław napisał(a): Na plus Tove Lo, Lady Gaga i Lorde, ale wszystkie zdecydowanie za nisko jak dla mnie. Z tej dwudziestki nie lubię tylko LP, ze czterech kawałków nie znam, a reszta jest w miarę ok, więc podsumowując jest całkiem okej 
Zarówno Tove, jak i Gaga jeszcze się pojawią

(12-27-2017, 02:45:58)Ferentic napisał(a): Szkoda Disco Tits, jedna z moich ulubionych piosenek 
Jest niezłe, ale daleko mu do utworów z "Lady Wood"

(12-27-2017, 11:54:28)Mateuszek92 napisał(a): Bardzo fajna forma przedstawienia utwórów w podsumowaniu, miło się to czyta. Na początek zauważyłem dużo komercyjnych kawałków i myślę, że miejsca ich są adekwatne, choć niektóre z nich bardziej cenię. Czekamy na kolejne karty w Twojej talii 
Spokojnie, wyżej będzie nieco większe zróżnicowanie gatunkowe i trochę mniej komerchy (w każdym razie tak mi się zdaje). 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa i zapraszam na kolejne dwadzieścia utworów:

Elena - Hot Bhangra

[Obrazek: Ya4LFN5.jpg]

Pomimo, że z oryginalną bhangrą utwór ma tyle wspólnego co z walcem wiedeńskim (może oprócz teledysku) to był jednym z moich wakacyjnych czasoumilaczy i dalej przyjemnie mi się go słucha

Virgin - Sens

[Obrazek: LThoEyo.jpg]

Po słabej "Niebezpiecznej Kobiecie" i fenomenalnym "Kopiuj-Wklej", Doda i Tomek z zespołem zdecydowali się na wybranie trzeciego singla z ich najnowszego albumu (właściwie pseudoalbumu - 6 nowych utworów!). Postawili na utwór, który pomimo swojej wrażliwości, tylko utwierdza nas w przekonaniu, że Doda jest posiadaczką jednego z najlepszych głosów na polskim rynku muzycznym

Kirstin - Naked

[Obrazek: TMLKnHM.jpg]

Jedyna żeńska członkini grupy Pentatonix, Kirstin Maldonado, postanowiła tymczasowo opuścić zespół i rozpocząć własną, solową karierę, która rozpoczęła się od wydania świetnej epki, zatytułowanej "LOVE", a to jednej z singli ją promujących

Lauren Alaina - Road Less Traveled

[Obrazek: Kz8fFzn.jpg]

Napisana przez Meghan Trainor piosenka o podążaniu własnymi drogami to z pewnością jeden z najlepszych utworów country wydanych w tym roku. Motywujący (znowu) tekst, uroczy teledysk i miły dla ucha głos Laury to chyba największe zalety tego utworu. A jest ich więcej!

Robbie Williams - Love My Life

[Obrazek: aHL00ok.jpg]

Najnowszy album Robbiego Williamsa można określić jednym, młodzieżowym słowem - sztos. Sarkastyczne "Party Like a Russian" szło na moim odtwarzaczu przez całą poprzednią jesień, a niedługo później zostało zamienione przez bardzo przyjemne dla ucha "Love My Life".
Ciekawostka: nagranie to przypadło do gustu również moim rodzicom (zwłaszcza mamie, która jest wielką fanką Robbiego i dostała ode mnie "Heavy Entertainment Show" na poprzednią Gwiazdkę)

Bruno Mars - Versace on the Floor

[Obrazek: 0dk0cV5.jpg]

Nie wiem jak innych, ale mnie od imprezowego, szalonego Bruna bardziej przekonuje ten wrażliwy, delikatny, romantyczny. Taki właśnie jest w tej pięknej balladzie i przypomina mi czasy swojego (świetnego) debiutu i swój pierwszy singiel.

Little Mix - Private Show

[Obrazek: gHsHYRr.jpg]

W przeciwieństwie do upadłego już Fifth Harmony, dla Little Mix rok 2017 był bezsprzecznie sukcesem. Zapoczątkowało go wydanie bardzo przebojowego albumu "Glory Days", a potem zdobywanie wysokich miejsc na listach przebojów przez kolejne single. Jestem zadowolony z tego jak im się powodzi, ale szkoda, że w promocji albumu pominęły tak znakomity utwór jak wesołe, bardzo pozytywne "Private Show", w którym ponownie pokazują nam jak zgrane są ze sobą i wzajemnie się uzupełniają

Natalia Nykiel - Spokój

[Obrazek: VcPW80h.jpg]

Ten rok dla Natalii Nykiel był perfekcyjny. Jej drugi studyjny album to prawdziwe arcydzieło i jest aktualnie jednym z najczęściej odtwarzanych przeze mnie krążków. Rola pierwszego singla przypadła chyba największej radiówce na albumie - wydanemu na wiosnę singlowi "Spokój". Pomimo swojej banalności uważam, że numer jest jednym z lepszych w obecnej dyskografii Natalii, ale i tak chowa się przy niektórych perełkach z "Discordii"

Delta Goodrem - The River

[Obrazek: gWAW1T9.jpg]

Biję się w pierś, że tak późno wrzuciłem go na listę, spóźniłem się o ponad pół roku. Mimo to jest to jeden z najlepszych numerów tej świetnej Australijki (zastanawiające dlaczego większość australijskich artystów jest tak cholernie niedoceniana przez resztę świata) ostatnich lat. Czekam niecierpliwie na kolejny album i obiecuję, że już więcej się tak nie spóźnię 

Jennifer Lopez - Olvidame y Pega la Vuelta (ft. Marc Anthony)

[Obrazek: 8Qmpgak.jpg]

Jennifer Lopez się nie starzeje - to naukowo potwierdzone. Pytanie tylko czy starzeje się jej przebojowość? Po jej ostatnich latynoskich nowościach można tak sądzić, ale jest jeden wyjątek. Nagrany z byłym mężem, cover hiszpańskojęzycznego przeboju lat 80. to coś czego od Lopez się nie spodziewałem. Oby więcej takich niespodzianek!
Ciekawostka: w tym samym czasie cover tego utworu nagrała również moja aktualnie ulubiona hiszpańskojęzyczna wokalistka - Maria Jose. Można porównać która pani zrobiła to lepiej.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.